Громада села Ліщана вшанувала пам'ять земляка

У районі членами районної організації ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів) продовжується робота із увіковічення пам’яті уродженців Ізяславського району, які загинули в Афганістані.

6 вересня в Ліщанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбувся меморіальний захід, присвячений її випускнику Анатолію Леху, який загинув в Афганістані. Захід був приурочений 57-й річниці його народження.

Щоб вшанувати пам'ять Анатолія Леха, до школи завітало чимало гостей: його мати Ніна Федотівна Лех, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, ветерани війни в Афганістані, що проживають в районі,  голова Громадської ради при районній державній адміністрації, ветеран війни в Афганістані Василь Тележинський, удова Героя Радянського Союзу Олега Онищука Галина Онищук, заступник   генерального директора ФГ «Агро-інвест» Валерій  Павлюк, Ліщанський сільський  голова Олександр Лех, жителі села та інші.

У своєму  зверненні до присутніх на заході Ліщанський сільський голова  наголосив на тому, що коротке життя Анатолія Леха є яскравим  прикладом  вірності військовому обов’язку та його високих моральних якостей.

Заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко зазначив, що сьогодні   молоді хлопці та чоловіки України виконуючи свій громадянський обов’язок стали  вже на захист свободи, незалежності та територіальної цілісності України. Він щиро подякував матері Анатолія Леха Ніні Федотівні за виховання такого чудового сина, також подякував педагогам закладу за їх  роботу із виховання справжніх патріотів держави.

Про шкільні роки Анатолія Леха розповіла його колишня вчителька  Ганна Данилівна Павлюк. Також спогадами про Анатолія Леха поділився із присутніми заступник   генерального директора ФГ «Агро-Інвест» Валерій  Павлюк.

До присутніх звернувся голова районної організації ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів) Василь Тележинський. Він  наголосив, що члени організації і надалі по силі можливостей реалізовуватимуть основну ідею своєї діяльності – вшановувати живих та не забувати про загиблих.

Директор Ізяславської дитячої школи мистецтв Микола Коваль подарував усім присутнім ряд пісень, які він виконав під гітару.

Учасники  меморіального заходу вшанували пам'ять Анатолія Леха та всіх уродженців району, які загинули в Афганістані, хвилиною мовчання.

Особливе захоплення в учнів навчального закладу  викликала виставка військового спорядження та макетів зброї, які організували члени районної ветеранської організації воїнів-інтернаціоналістів.

Після завершення заходу його учасники  поклади квіти на могилу Анатолія Леха на сільському кладовищі. Також священиком о.Миколаєм було освячено встановлений новий пам’ятник на могилі загиблого земляка. Новий пам’ятник, взамін старого, було встановлено за фінансової підтримки сільської ради та ФГ «Агро-інвест».

Довідково:

Анатолій Лех народився 6 вересня 1959 року в с.Ліщана Ізяславського району Хмельницької області в сім’ї колгоспників. Сім’я була дружньою, трудолюбивою. Толя, як старший із синів, був перший помічник для батьків. Дуже любив домашніх тварин. Толя був справедливим, мав веселу вдачу. У нього було чимало друзів. У 1967 році пішов до школи, був дисциплінованим, активним та уважним учнем. Навчався на “4” та “5”. У 1975 році Анатолій закінчив 8 класів і вступив до Краснолиманського міського ПТУ №17, по закінченні якого йому було присвоєно кваліфікацію монтажника конструкцій, муляр IIІ-го розряду. 20 липня 1977 року був прийнятий на роботу каменярем ІІІ-го розряду по Авдієвському прорабському пункту. У жовтні 1978 року призваний до лав Радянської Армії. Спочатку ніс службу в Німеччині, пізніше був переведений в Афганістан. Анатолій з честю виконував свій солдатський обов’язок. 4 травня 1980 року він загинув. Посмертно Лех Анатолій був нагороджений медаллю “За відвагу” і медаллю “Воїну-інтернаціоналісту від вдячного афганського народу”.

За матеріалами Ліщанської сільської ради