На Ізяславщині відбулись історичні читання «День Соборності України в контексті сьогодення»

22 січня 2018 року виповнюється 100-ліття від часу проголошення IV Універсалу Української Центральної Ради незалежності Української Народної Республіки. Також 22 січня поточного року виповнюється 99-ть років від часу проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

З нагоди цих визначних в історії України подій та в рамках відзначення  100-річчя  Української революції  1917-1921 років 19 січня поточного року в селі Сахнівці Ізяславського району відбулись історичні читання «День Соборності України в контексті сьогодення».  В історичних читаннях взяли участь: заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Володимир Левченко,  завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук, завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту  райдержадміністрації Віталій Ткачук, завідувач сектору культури райдержадміністрації Марія Кучерук,  голова районного осередку Національної Спілки краєзнавців, методист Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» Лариса Хмиз, координатор районного відділення Малої Академії Наук Наталія Ніколайчук, методист райметодкабінету Ірина Верцінська,  керівництво, працівники закладів освіти та культури Сахновецької, Ліщанської та Новосільської  сільських рад, учнівська молодь.

Організатором читань виступив сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації за підтримки  відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

Учасників конференції привітали господарі - Сахновецький сільський голова Світлана Власюк та директор Сахновецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Віктор Яцков.

Перед учасниками історичних читань із своїми повідомленнями виступили: вчитель історії Нововсільської ЗОШ І-ІІІ ст. Ірина Мирончук «Зміст та значення І Універсалу Української Центральної Ради»; вчитель історії Ліщанської ЗОШ І-ІІІ ст. Микола Горох «Зміст та значення ІІ Універсалу Української Центральної Ради»; учениця Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Іванна Ярошук «Зміст та значення ІІІ Універсалу Української Центральної Ради»;   учениця Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Марина Таратасюк «Зміст та значення ІV Універсалу Української Центральної Ради»;   учениця Ліщанської ЗОШ І-ІІІ ст. Юлія Васильчук «Соціально-економічна політика Української Центральної Ради»; учениця Новосільської  ЗОШ І-ІІІ ст. Зінаїда Кондрацька «Зовнішня політика Української Центральної Ради»; учениця Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Богдана Міщук «Українсько-радянська війна»; вчитель історії Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Віктор Яцков «Здобутки та прорахунки Української Центральної Ради. Історичне значення Української Центральної Ради».

Завідувач Сахновецькою сільською бібліотекою Наталія Закліцька зробила бібліографічний огляд літератури та інформаційних матеріалів, присвячених подіям Української революції 1917-1921 років.

Підсумки читань підвів заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко. Зокрема він наголосив, що Українська демократична революція, яка розпочалася у березні 1917 року, стала переломним моментом вітчизняної історії. Сформована під час революції ідея державної незалежності визначила подальший перебіг історичного процесу в Україні. Ця ідея остаточно втілена Актом проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року. Сьогодні Україна, захищаючи територіальну єдність і суверенітет від російської агресії, продовжує боротьбу за незалежність, розпочату Українською революцією 100 років тому.

Сучасна Українська держава є продовжувачем державно-національних традицій, сформованих під час Української революції 1917-1921 років. Українська Народна Республіка мала усі ознаки держави: власні органи влади, місцевого самоврядування, територію, збройні сили, банківську систему, власну грошову одиницю, законодавство та міжнародне визнання.

Соборність українських земель є результатом багатовікових устремлінь нашого народу мати власну незалежну національну державу, прямим наслідком об'єднавчих державотворчих процесів на українських землях, зокрема XX століття.

Також Володимир Борисович вручив доповідачам сертифікати учасників  історичних читань.