Відповідь нескореного народу

В історії нашої Батьківщини є багато подій, які засвідчують мужність, героїзм, відданість та любов українського народу до рідної землі. 14 жовтня – важлива дата. Вона поєднує в собі свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День утворення Української Повстанської Армії, а віднедавна й День захисника України.

Сучасна Українська держава є історичним та політичним спадкоємцем Київської Русі, козацтва, визвольного руху та тисячолітньої християнської традиції. Тому поєднання цих чотирьох свят є символом непорушного зв’язку багатьох поколінь захисників України та проявом поваги народу до них. У цей день є нагода згадати історичні перемоги попередніх поколінь, які своїми бойовими звершеннями здобували та відстоювали свободу і незалежність України, а також і про земляків-захисників сьогодення, котрі щодня ризикуючи своїм життям боронять кордони нашої Батьківщини.

Надзвичайно шанують свою історію воїнства та її героїв жителі Ізяславщини.

Квіти, слова вдячності, патріотичні пісні та поезії, танцювальні номери, спогади, хвилина мовчання за загиблими воїнами, які віддали своє життя, захищаючи незалежність рідної землі… Така атмосфера панувала чи не в кожному населеному пункті району під час відзначення свят: Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України, 75-річниці створення УПА, та Дня українського козацтва. І чи не в кожному населеному пункті нашого краю з нагоди цих свят відбулись різноманітні тематичні заходи, зокрема в Ліщанській сільській раді.